Prvi par 1/4 finala doneo nam je veliko uzbuđenje, iako na prvi pogled ne deluje tako, samo onaj ko nije gledao utakmicu bi pomislio da su Sinovi lako pobedili DOK. Sinovi su besprekorno otvorili utakmicu i već posle prve četvrtine vodili sa 24 – 6. DOK nije imao nikako rešenje za sjane centre koji su dali 15 poena, dok na drugoj strani ekipa DOK nije uspela ništa da pogodi. U drugoj četvrti skroz druga situacija, ekipa DOK je uspela da se konsoliduje i da parira ekipi Sinova i prvenstveno da smanji poene na centarskoj poziciji, što je i rezultiralo da na poluvreme odu sa 14 poena zaostatka. Moramo reći da je ta razlika mogla da bude i manja i da je DOK u poslednjem minutu imao posed i 12 poena zaostatka, kao i otvoren šut za tri poena koji su promašili. Teća četvrtina je donela i veliku borbu na obe starne, ali su Sinovi opet uspeli da se odlepe na +20, DOK je do kraja četvrtine uspeo da smanji razliku, ali ne i da ozbiljnije pripreti Sinovima. Da nema lakih utakmica i da DOK može da se vrati prvo je nagovestio sjajni večeras Trajković, koji postigao trojku i pokrenuo celu ekipu, da bi DOK napravio ogromnu seriju i smanjio na – 6 na 5 minuta do kraja. Tada je već svima bilo jasno da DOK neće predati i bilo je samo pitanje da li imaju snage do potpunog preokreta, ali tada su Sinovi preko sjanog Minića poentirali i ušli u mirnu penal završnicu i na kraju više nego ubedljivo savladao ekupu DOK sa 66-49Moramo čestitati i jednoj i drugoj ekipi na više nego fer borbi i ponašanju ne samo na večerašnjoj utakmici nego tokom cele sezone.